Усі статті номера
стаття 1 із 32
Не прочитано
12
грудень 2019року
cлово редактора

Командир чи чарівна жінка — хто переможе

До зарплатного відділу зайшла головбух Марія Семенівна. Суворий погляд поверх окулярів означав: треба діяти швидко і без зайвих запитань.

— Світлано Іванівно, терміново видайте Петренку аванс на відрядження, — звернулася вона до новенької бухгалтерки. — Та так, щоб у контролерів не було жодного шансу на претензії!

— Гаразд, але…

— Ніяких «але», ніколи нам «алекати»! А ще готуйте документи на новорічні витрати. Окрім вечірки та цукерок дітям працівників, цьогоріч шеф вирішив порадувати нас ще й преміями.

— Чудово! Я згодом зазирну до вас, щоб погодити розмір премій…

Насправді Марія Семенівна — чарівна жінка. Вона знає, що бухгалтер обов’язково впорається із завданням. Адже підприємство передплачує «Головбух: Праця та зарплата». А її безапеляційний, командирський тон — лише звичка, якої вона ніяк не може позбутися. Сподіваємося, у новому році в неї це вийде. Чарівна жінка в ній обов’язково переможе.

Систематизувати законодавчі норми про відрядження, розкидані по різних нормативних актах, ми Світлані Іванівні, звісно, допоможемо. Та щоб наступного разу не довелося починати все спочатку, розробіть за нашими зразками положення про відрядження і наказ про введення його в дію.

Є також стаття про те, як оформити документи на новорічні витрати так, щоб компанія не платила з них ПДФО та військового збору. Прочитайте її, навіть якщо вже не раз мали справу з передноворічними витратами.

Збережіть і зручну пам’ятку, в якій ми зібрали основні константи для бухгалтера на 2020 рік. Вона обов’язково стане у пригоді.

Шановні колеги, наприкінці року не забудьте завершити всі справи: сплатити податки, віддати борги, виконати обіцянки. А ще — підготуватися до новорічного корпоративу і провести його так, щоб не втратити роботу й не прокинутися вранці зіркою YouTube ☺.

З повагою
Ірина ЧИГИР,
головний редактор

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ

ЛИТВИН А. М. — заступник директора Департаменту заробітної плати та умов праці — начальник відділу Міністерства соціальної політики УкраїниПОЛЬОВИК Л. В. — заступник директора Департаменту — начальник відділу методології забезпечення платежів Департаменту надходження доходів Пенсійного фонду України
ПІДЛУЖНА Н. В. — директор Департаменту стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України 

ЕКСПЕРТНА РАДА

ЄФІМОВ О. М. — адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наукПАХОМОВА А. К. — заступник начальника управління персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж — начальник відділу персоніфікованого обліку та інформаційних систем Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
КУЗЬМЕНКО О. А. — бухгалтер, ТОВ «Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку — Україна»ФІЛІПОВСЬКИХ Н. В. — заступник начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
№ 12, 2019
«Головбух» не змінює традицій